Sędziowskie kontrowersje

• autor: Redakcja, 2018-05-31 21:22

Wolski Lubań Maniowy 0:1 (0:1) Poprad Muszyna

Bramki:0:1 Tokarz 27.

Lubań: Świerad – Nowak, D. Firek ŻK (57 M. Firek), Górecki ŻK, Czubiak – Noworolnik, Dyląg, Ziemianek (46 Jandura), Dudzik ŻK (72 Gródek), Zagata (46 Kurnyta) – Komorek (80 Ligas).

Poprad: Mastelarz – Zawiślan, Merklinger, Fritz, Chochorowski ŻK – Węglowski, Bomba, Podgórniak, Wilk (69 Orzechowski), Polański ŻK (90 Solarz) – Tokarz.

Sędziował: Marcin Ciepły z Krakowa.

Po pierwszej połowie Lubań przegrywał 0:1. Gol który padł w 27 min był efektem składnej kontry gości, którą sfinalizował strzałem najbliższej odległości Sylwester Tokarz. Gospodarze kilkukrotnie przedostawali się w tej części gry w pole karne Popradu, ale w decydujących momentach brakowało im albo precyzji, albo zimnej krwii.

W 55 min goście to że nie stracili bramki zawdzięczają instynktownej intwerwencji swojego bramkarza, który ręką odbił piłkę po strzale z odległości jednego metra Rafała Komorka. To była zdecydowanie najlepsza okazja maniowian w całym spotkaniu.

W kolejnych minutach Lubań co prawda przeważał, prowadził grę, ale nie specjalnie już zagrażał bramce Popradu. Maniowianie po meczu mieli mnóstwo zastrzeżeń do pracy trójki arbitrów. Po części słusznych, bowiem wiele decyzji – przede wszytskim sędziego głównego – było w tym meczu błędnych.

Lubań - Poprad Muszyna.  fot. Maciej Zubek

brak zdjęć