Ligudziński odchodzi, Hajnos nowym szkoleniowcem !

• autor: Redakcja, 2018-09-22 10:29

Tomasz Ligudziński zrezygnował z funkcji szkoleniowca Lubania Maniowy. Jego następcą został Grzegorz Hajnos, były wieloletni zawodnik naszej drużyny.

.

Po meczu z Szaflarami (przegranym przez Lubań 0:3 - przyp. mz) poprosiłem o spotkanie z zarządem. Odbyło się ono we wtorek. Wtedy poinformowałem zarząd o sytuacji jaka jest w zespole i zasugerowałem zadziałanie impulsem w postaci zmiany trenera – mówi Ligudziński - Pomimo ogromnego zaangażowania nie udało się choć miało na to wpływ wiele czynników na końcu całą odpowiedzialność biorę ja jako trener. Uważam że jest to na tą chwile najlepsze rozwiązanie, a efekt nowej miotły zadziała już w meczu z Zakliczynem – dodał był już opiekun Lubania.

Nowym szkoleniowce został Grzegorz Hajnos. To postać doskonale znana w podhalańskiej piłce. W rundzie jesiennej ubiegłego sezonu był trenerem, Glinika Gorlice. Wcześniej przez kilka sezonów był m.in. drugim - a przez krótki czas także pierwszym - trenerem w Podhalu Nowy Targ.

- Jak zawodnik 10 lat temu z dumą zakładałem koszulkę Lubania, bo wiem jakie ten klub ma zasługi dla piłki w naszym regonie. Cieszę się, że teraz będzie dane pracować w tym klubie jak trener. To dla mnie powód do dumy i zrobię wszystko by Lubań już od najbliższego mezu wskoczył na właściwe tory - zapowiada Hajnos, który już dzisiaj przeprowadził pierwszy trening z piłkarzami Lubania, a w niedzielę w Zakliczynie zespół zagra pierwszy pod jego wodzą mecz ligowy.

Z kart historii