Akademia Piłkarska

Akademia piłkarska Lubań Maniowy powstała w zeszłym roku i liczy obecnie 55 zawodników i zawodniczek. Mamy cztery grupy wiekowe: Orlik, Żak, skrzat i grupę przedszkolaków.

Treningi prowadzone są dwa razy w tygodniu, w godzinach popołudniowych. W okresie zimowym na hali sportowej, a w okresie letnim na orliku i bocznym boisku. Obecnie w szkółce jest dwóch trenerów: pierwszym jest Marcin Faron prowadzący szkółkę, posiadający licencją UEFA A, oraz Grzegorz Hagowski z licencją UEFA B.

Staramy się prowadzić wartościowe i interesujące treningi piłkarskie, oparte na ujednoliconym systemie szkolenia oraz dostosowane do wieku i możliwości ćwiczących. Podstawowym celem szkółki jest nauczanie dzieci gry w piłkę nożną. Do szkółki piłkarskiej może zostać zapisany każdy młody zawodnik i każda młoda zawodniczka, bez względu na umiejętności. SZKÓŁKA nasza oferuje młodym piłkarzom trening przez zabawę oraz edukację przez sport. Trening piłkarski pozwala rozwinąć nie tylko poszczególne elementy techniki piłkarskiej, ale umożliwia również wykształcenie w sobie dyscypliny i zdolności do pracy w grupie, a także kreatywności i umiejętności rozwiązywania problemów - cech charakteru przydatnych na przestrzeni całego życia. Nie poddajemy młodych zawodników presji wyników, uczymy jednak wartości fair play na boisku i poza nim. Równocześnie nie zwalniamy jednak swoich podopiecznych z obowiązku czynienia postępów. Realizując wszystkie te działania, szkółka zwraca uwagę na budowanie, utrzymywanie i umacnianie doskonałego kontaktu z rodzicami swoich młodych piłkarzy.

Trener Grzegorz Hagowski:

* Trener z Licencją UEFA B

* Prowadził drużyny seniorskie:
- Hetman Leśnica – Groń (Awans do Podhalańskiej B klasy)
- Zapora Kluszkowce (Awans do Podhalańskiej A klasy)

* Prowadził drużyny młodzieżowe:
- LKS Lubań Maniowy (Trampkarze oraz Juniorzy)

Prywatnie pracuje w firmie SuperSnow. Praca trenerska jest to co lubi robić w wolnym czasie, co sprawia mu przyjemność.
Ciągle podnosi swoje kwalifikacje trenerskie, bierze udział w licznych kursokonferencjach oraz stażach

Trener Marcin Faron:

* Trener z Licencja UEFA A
* Absolwent studiów magisterskich AWF Kraków im Bronisława Czecha
* Ukończył studia podyplomowe we Wrocławiu na Wyższej Szkole Zarządzania i Coachingu jako ,,Analityk Piłki Nożnej’’

* Odbyte staże trenerskie:
- KGHM Zagłębie Lubin
- Akademia Piłkarska Sandecja Nowy Sącz

* Pracował z młodzieżą:
- KS Gorc Ochotnica
- Hetman Leśnica – Groń
- Akademia Piłkarska Sandecja Nowy Sącz (asystent)
- Szkółka Piłkarska Wiatr Ludźmierz
- Obecnie Akademia Piłkarska Podhala Nowy Targ

* Prowadził również drużyny seniorskie:
- Hetman Leśnica – Groń
- Rezerwy NKP Podhale Nowy Targ
- Analityk na potrzeby I drużyny NKP Podhale Nowy Targ (III liga)

* Uczestnik licznych kursokonferencji trenerskich min.: Lech Conference.

Na co dzień pracuje z dziećmi zawód trenera jest jego codzienna praca a zarazem pasja.
Zainteresowania to narciarstwo oraz turystyka, posiada uprawnienia Instruktorskie PZN a w wolnych chwilach uczy jazdy na nartach.

Polub Akademie Piłkarską Lubania Maniowy na facebooku :)